News Detail

رد مصوبه مجلس درباره مالیات بر خانه های خالی از سوی شورای نگهبان

رد مصوبه مجلس درباره مالیات بر خانه های خالی از سوی شورای نگهبان

طبق جدیدترین خبر بازار مسکن مصوبه مجلس شورای اسلامی که در مورد اخذ مالیات برای واحد های آپارتمان خالی از سکنه صادر شده بود از طرف شورای نگهبان رد شد.

صدیف بدری با انتقاد از اجرا نشدن قانون مالیات بر خانه های خالی از سوی دولت، گفت: قانون مالیات بر خانه های خالی در سال ۹۴ از سوی مجلس تصویب و برای اجرا، به دولت نیز ابلاغ شده است.

صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از وی با بیان اینکه قانون مالیات بر خانه های خالی در جهت تعادل در بازار مسکن و مقابله با سوداگری در این بازار بوده است، اظهار داشت: بارها در نامه های مکرری به دولت خواستار اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی شده ایم اما نه تنها تاکنون سؤالات ما بی پاسخ مانده بلکه نمی‌دانیم دولت چرا از اجرای این قانون استنکاف می‌کند. سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹ درباره اخذ مالیات از خانه های خالی در سال آینده، تصریح کرد: مهم ترین اشکال این مصوبه این بود که عدالت در اخذ مالیات از خانه های خالی رعایت نمیشد و همه افراد به طور یکسان و فارغ از شرایطی که دارند، می‌بایست مالیات پرداخت میکردند.

بازار مسکن و رد مصوبه صدور مالیات برای آپارتمان های خالی | مجله تخصصی املاک کیان

بدری همچنین اضافه کرد: خوشبختانه شورای نگهبان به مصوبه کمیسیون تلفیق درباره مالیات بر خانه های خالی در قالب لایحه بودجه سال آینده ایراد گرفت و کمیسیون تلفیق نیز آن را اصلاح کرده است و مصوبه کمیسیون تلفیق برای اخذ مالیات از خانه های خالی در سال آینده هدف قانونگذار برای مقابله با سوداگری در بازار مسکن را تأمین نمیکرد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد: از دولت انتظار داریم که قانون مالیات بر خانه های خالی در سال آینده به طور جدی اجرا کند تا شاهد قطع دست واسطه گران از بازار مسکن باشیم و از طرف دیگر مسکن به دست مصرف کنندگان واقعی برسد.

پاسخی بگذارید

مطالب مرتبط

Compare

Enter your keyword