آموزش نگهداری از معروف ترین گیاهان و گل های آپارتمانی

آموزش نگهداری از معروف ترین گیاهان و گل های آپارتمانی

در این مطلب میخواهیم به نگهداری از گیاه و گل های آپارتمانی و بررسی نحوه نگهداری انواع گیاهان آپارتمانی بپردازیم که در منازل بیشترین استفاده را دارند.

در این مطلب به نکات نگهداری از برخی از محبوب ترین گیاهان که بیشترین استفاده در منازل را دارند همچون دیفن باخیا، گل‌های بامبو، لیندا، شمعدانی و کاج می پردازیم که اگر از دوستداران گیاهان هستید و در منازل خود از این گیاهان زیبا نگهداری می کنید، پس مطلب امروز شاید پاسخی برای بسیاری از سوالهای شما باشد.

نگهداری از گیاه آپارتمانی دیفن باخیا

دیفن باخیا از دسته گیاهانی است که در اکثر خانه های آپارتمانی یافت می شود و باید بدانید که این گیاه زیبا با برگ های پهن و بزرگ باید در جایی از ساختمان نگهداری شود که نور متوسطی به آن برسد. گیاه دیفن باخیا برای شادابی نیاز به گرمای زیادی دارد و مکان مذکور باید دارای هوایی تقریبا گرم باشد و خاک مناسب باید از ترکیب خاک های جنگلی و خاک معمولی باشد. این ترکیب به این صورت است که میزان خاک جنگلی باید سه برابر خاک معمولی اندازه گیری شود. برای آبیاری گیاه دقت کنید همیشه خاک آن خیس باشد و در تابستان دو بار در هفته و در زمستان یک بار در هفته حتما آبیاری را انجام دهید.

گیاه بامبو را چگونه نگهداری کنیم؟

گل آپارتمانی و گیاه آپارتمانی خود را چگونه نگهداری کنیم؟ | مجله تخصصی املاک کیان

گیاه بامبو یک نوع از گیاهان زیبا با ظاهری مدرن می باشد که در اکثر خانه های شیک و مدرن یافت خواهد شد و باید گفت این گیاه هم در آب و هم در خاک می تواند به ادامه زندگی بپردازد. برای نگهداری از بامبو باید آب آن را دو هفته و یا حداکثر یک ماه تعویض کنید، و آبی که برای آن تهیه می کنید دارای فلورای کمی باشد و آبی سبک به شمار بیاید. از نکات مهم دیگری که در پرورش بامبو مهم است دمای آب می باشد، که باید بالاتر از ۱۵ درجه حفظ شود. برگ های بامبو در اثر قرار گرفتن در زیر نور مستقیم دچار سوختگی می شوند به همین دلیل این گیاه برای ادامه زندگی به نور غیر مستقیم نیاز دارد.

نحوه نگهداری از گیاه کاج

کاج گیاهی مقاوم است به صورتی که حتی در سایه و نور کم نیز به رشد خود ادامه خواهد داد. نور کم برای گیاه مناسب است و نیازی به نور زیاد و مستقیم برای پرورش آن ندارید. دمای مورد نیاز کاج باید در زمستان ها حداقل ۵ درجه و تابستان ها حدود ۱۶ درجه باشد. خاک مناسب برای گیاه کاج از نوع کمپوست سبک بوده و آبیاری و غبار پاشی این گیاه زیبا باید در زمستان ها هفته ای یکبار و در تابستان ها هفته ای دوبار صورت بگیرد.

گل شمعدانی را به عنوان یک گل آپارتمانی چگونه نگهداری کنیم؟

شمعدانی گلی بسیار زیباست که گل های آن در رنگ های بسیاری وجود دارند و این گیاه گلدار زیبا برای ادامه زندگی به نور زیادی احتیاج دارد. دمای مورد نیاز شمعدانی همان گرمای معمولی فضاست و آبیاری آن باید بسیار زیاد انجام بگیرد، به طوری که خاک گیاه همیشه خیس باشد. خاک مناسب برای این گیاه خاک جنگلی بدون ماده آهکی و مقداری ماسه است.

نحوه نگهداری از گیاه لیندا به چه صورت است؟

لیندا از دسته گیاهان مقاومی می باشد که به نور بسیاری برای رشد نیاز دارد اما این گیاه زیبا در نور کم هم مقاوم بوده و به رشد خود ادامه خواهد داد. دمای مناسب برای لیندا دمایی بسیار گرم می باشد اما این گیاه در دمای متوسط نیز با مشکل روبه رو نخواهد شد. خاکی که برای لیندا در نظر می گیرید باید از نوع خاک لیمونی باشد و آبیاری آن نیز به گونه ای صورت بگیرد که خاک گیاه در فاصله بین دو آبیاری خشک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط

Compare

Enter your keyword